Чим чистити золоті прикраси в домашніх умовах?

Чисті, сяючі золоті прикраси завжди виглядають привабливо і прикрашають їхнього власника.

На жаль, у процесі носіння метал має властивість тьмяніти, дряпатися і покриватися шаром брудного нальоту.Золоті прикраси

Не всі знають, як ефективно почистити золото, щоб воно не втратило свого привабливого вигляду. Чому воно забруднюється та як його правильно очистити?

Причини забруднення золота

Золоті прикраси виготовляються не із чистого золота, тому що матеріал є дуже м’яким та непридатним до частого використання.

У сплав додається мідь, срібло та інші метали. Разом із міцністю, вироби набувають схильності до швидкого забруднення. Чим очистити мідь можна дізнатися тут.

Цьому сприяють такі чинники:

 • контакт зі шкірою сприяє окисленню металів, які містяться в прикрасах, окрім золота. Це проявляється у появі темних плям;
 • використання кремів для рук, декоративної косметики, парфумерії залишає сліди на виробах;
 • міський пил та бруд;
 • шкірні виділення, такі як піт та сало.

Забруднені прикраси втрачають свій природний блиск, а дорогоцінні камені стають схожими на каламутні скельця. Для того, щоб уникнути цього, необхідно регулярно очищати золоті вироби від бруду.

Чому потрібно очищати золото?

Очищення золота від природних забруднень необхідне, так, як воно може завдати шкоди здоров’ю та втратити свій первісний вигляд:

 • сережки, на яких з’явився бруд, мЗолото – чим чистити?ожуть занести інфекцію та викликати зараження, особливо це стосується пірсингу в незвичайних місцях;
 • забруднені прикраси схильні до появи подряпин;
 • бруд здатний забиватися в отвори в прикрасах, під дорогоцінні камені і псувати зовнішній вигляд.

На жаль, не завжди є можливість професійно очистити прикраси у спеціалізованій майстерні, в цьому випадку існує безліч методів самостійного очищення.

Народні способи чищення золота

Народні методи чищення золотих виробів базується на засобах, які завжди є під рукою.

Делікатне очищення проводиться при використанні таких методів:

 1. Мильний розчин допомагає очистити вироби, які не дуже забруднені. Для приготування мило натирається на тертці і розчиняється у воді, потім необхідно помістити в розчин прикраси і залишити на 2 години. Після цього вироби потрібно почистити м’якою зубною щіткою і промити під теплою водою. Якщо ви носите біжутерію, як почистити біжутерію під золото в домашніх умовах, читайте тут.
 2. Чищення золота нашатирним спиртом дозволяє повернути блиск та усунути забруднення середнього ступеня. Для цього необхідно занурити вироби в розчин та залишити на ніч. Після цього ретельно промити під проточною водою.
 3. З видимими забрудненнями добре справляється звичайна зубна паста.Невелику кількість потрібно нанести на м’яку зубну щітку і очищення золота, після чого змити залишки і просушити виріб.
 4. Розчин бури допоможе усунути сильні забруднення. Невелику кількість потрібно нанести на м’яку матерію та круговими рухами протерти поверхню прикраси.
 5. Матову поверхню можна зробити блискучою за допомогою розчину Кайзера: розтерти вапно, змішати з водою для отримання однорідної кашки, додати кухонної солі, харчової соди і залишити на кілька днів. Потім помістити в масу прикрасу і залишити на кілька годин. Після цього виріб потрібно ретельно промити.
 6. Для надання блиску прикрасам робиться солодкий розчин на основі цукрового піску та води, у нього на ніч міститься прикраса.
 7. Водний розчин прального порошку може усунути невеликі забруднення, для цього потрібно 1 ст. порошку розвести в теплій воді і помістити вироби на 1 годину, потім промити і витерти м’якою ганчірочкою.
 8. Розчин із перекису водню, нашатирного спирту, соди та прального порошку здатний очистити прикрасу від найсильніших забруднень.

Не рекомендовано використання абразивних засобів, оскільки вони здатні додати дрібних подряпин, які погіршують зовнішній вигляд золота. Якщо ви носите срібний ланцюжок і помітили, що срібло почорніло, причини можна дізнатися тут.

Професійні способи чищення

Як чистити золото, щоб блищало, досконало знають майстри-ювеліри.

У майстернях не використовують народні методи очищення, існують спеціальні склади, які обережно очищають забруднення будь-якого ступеня складності:

Аладін для чищення золота

 • очку со спиртом и встряхивать, после чего промыть и вытереть мягкой материей;
 • Айседол використовується для чищення великих поверхонь.
 • картин, дзеркал та інших золотих виробів;
 • рідина для лінз також часто використовується ювелірами. Вона містить необхідні хімічні сполуки, які м’яко очищають метал. Для досягнення бажаного ефекту прикраси необхідно занурити в рідину проти ночі;
 • Зубний порошок справляється з брудом досить швидко – потрібно нанести невелику кількість засобу на м’яку зубну щітку і дбайливо почистити. Важливо не використовувати засіб, що відбілює, воно може зробити золото матовим;
 • паста ГОІ використовується для натирання прикрас, її застосування гарантує оновлення блиску та усунення забруднень;
 • рідина та спеціальні серветки для чищення золота «Алладін»;
 • SILBO;
 • Jewels and Pearl Bath для догляду за виробами з перлами;
 • пінка Jewellery Polishing Foam;
 • Talisman для всіх видів прикрас;
 • Ультразвукове чищення використовується для очищення виробу з дрібними деталями і без дорогоцінного каміння, так як вони мають властивість розтріскуватися під впливом високочастотного звуку.

Чищення білого золота вимагає більш ретельного підходу, щоб виріб не втратив початковий блиск. Чим чистити біле золото знають фахівці – необхідно помістити виріб у ємність зі спиртом, закрити та активно струшувати протягом 5 хвилин, потім дістати, помити та просушити прикрасу.

Чищення золотих прикрас з камінням

Золоті прикраси з дорогоцінним камінням вимагають більш дбайливого догляду, щоб не пошкодити їх. Чистити золото з діамантами заборонено з використанням гострих предметів, якими можна подряпати виріб.

Найбільш поширений спосіб очищення після професійних засобів:

 • нанести на ватну паличку етиловий або нашатирний спирт і дбайливо очищати (замість спирту можна використовувати бензин або гас);
 • як і вироби з білого золота, можна помістити в пляшечку зі спиртом та струшувати, після чого промити та витерти м’якою матерією;
 • вироби з перлами можна очищати тільки з використанням м’якого пензля, змоченого в мильному розчині. Так, як перли має органічне походження, використовуючи хімічні засоби можна завдати шкоди виробу;
 • діаманти можна очищати за допомогою мильної води з використанням рідкого мила чи шампуню.
 • Використання шматкового, а особливо господарського мила може призвести до втрати природного блиску прикраси. Ювелірні прикраси з діамантами можуть бути очищені за допомогою ватного диска або палички змоченої в спирті;
 • легкі забруднення видаляються за допомогою м’якої фланелевої ганчірочки;
 • замість спирту можна використовувати гліцерин, однак у такому випадку виріб потрібно додатково промити під водою;
 • каміння, яке прикріплене до металу за допомогою спеціального клею не можна мочити, очищаються такі вироби тільки сухими засобами;
 • м’які мінерали, такі як бірюза, корали та бурштин не можна очищати агресивними хімічними засобами, можливе лише протирання м’якою матерією.

Чим очистити каблучку із золота зі вставками з каменів?

Універсальної поради немає – кожен виріб потребує індивідуального підходу до очищення. При чищенні необхідно враховувати колір золота, вид каменів та мінералів, а також особливості самого виробу. Застосування всіх правил очищення дозволить продовжити життя виробу та відновити природний блиск та чистоту.

Загальні рекомендації та поради щодо очищення прикрас

Для того, щоб прикраси тривалий час виглядали ідеально, важливо дотримуватися наступних рекомендацій щодо очищення прикрас.

Як очистити золотий ланцюжок або інший виріб без шкоди для зовнішнього вигляду:

 1. Прикраси з безліччю дрібних деталей, такі як ланцюжки, браслети та кулони поверхневе чищення не в змозі повністю позбавити від забруднення. Для цього потрібно використовувати зубочистку з ватою, змоченою у спирті. Ідеальним варіантом є звернення до ювелірної майстерні за професійною допомогою.
 2. Золото нижче 585 проби піддається чистці з використанням мильної води, так. Як засоби, що містять аміак, можуть вступити в реакцію зі сплавом і зовнішній вигляд виробу значно погіршиться.Золото – чим чистити в домашніх умовах?
 3. Перед очищенням або при покупці, бажано проконсультуватися у фахівця щодо очищення виробу.
 4. Біле золото підлягає очищенню м’якими тканинами, щоб уникнути пошкодження верхнього шару прикраси.
 5. Позолочені вироби не зазнають грубого втручання абразивних засобів, оскільки вони можуть пошкодити тонкий шар золота.
 6. Після чищення рекомендовано провести полірування виробу за допомогою м’якої матерії або спеціалізованими серветками – це допоможе прикрасити первозданний блиск.

Дотримання рекомендацій для самостійного чищення вкрай важливо, тому що неправильний догляд може завдати непоправної шкоди зовнішньому вигляду виробу.

Правила носіння, догляду за золотом

При носінні золотих виробів важливо дотримуватися деяких правил для того, щоб якомога рідше доводилося вдаватися до чищення:

 1. Неприпустимий дотик металу з кислотами та лугами. Вони присутні практично у всіх сучасних миючих засобах. Бажано знімати прикраси під час збирання із застосуванням агресивних миючих засобів, або надягати спеціальні гумові рукавички.
 2. Як можна очистити золоті прикраси з камінням?При використанні рідини для зняття лаку важливо стежити, щоб вона не потрапляла на дорогоцінний метал. Хімічні сполуки, які містять більшість розчинників, негативно впливають на ювелірні вироби.
 3. При роботі з фарбами або абразивними речовинами необхідно зняти прикраси, щоб уникнути контактів із ними.
 4. Перед походом у тренажерний зал важливо зняти золоті каблучки, оскільки вони можуть бути випадково деформовані.
 5. Перед візитом у сауну або лазню також рекомендовано залишити прикраси будинку, так як під час цих процедур виділяється велика кількість поту та шкірного сала, яке забруднює прикраси.
 6. Заборонено зберігання ювелірних виробів у картонних коробках, оскільки вони містять у своєму складі сірку, що призводить до почорніння виробів. Бажано містити прикраси в індивідуальних коробочках з м’якою підкладкою, якщо такої можливості немає, можна загортати кожен виріб в м’яку тканину і зберігати в скриньці.
 7. Купання в гарячій воді або миття посуду може призвести до потьмарення металу.

Правильне зберігання, догляд, носіння та дбайливе очищення прикрас – запорука збереження привабливого зовнішнього вигляду на довгі роки.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі