Засіб для видалення накипу в кавомашині

Причини появи накипу

Вода є основним компонентом у житті людини і в навколишньому світі, але найчастіше вона має безліч домішок, які є причиною накипу. Вона може вплинути на час нагрівання води, що завдає дискомфорту, тому боротися з накипом необхідно.

Засіб для чищення, чищення накипу для кавомашини
У кавомашині вода випаровується і осідає на стінках і дні. Тому вибирайте ту каву машину, яка добре випускає пару. Користуйтеся лише фільтрованою або магазинною водою, оскільки вона дуже добре очищена.
Також, причиною появи накипу може бути ставлення людини до приладу.
Якщо людина буде на регулярній основі чистити свою кавоварку, то проблем не буде, але якщо не надавати такій процедурі значення, то накип поступово знищуватиме ваш прилад.

Наслідки утворення накипу в кавомашині

 • Накип може привести вашу кавоварку в неробочий стан, деформувати будь-які деталі. Це, звичайно, знищить ваш прилад і доведеться купувати новий.
 • Накип призводить до появи іржі всередині кавомашини. Через це ваш прилад найчастіше виходитиме з ладу, а вирішення такої проблеми коштуватиме грошей і часу.
 • Діаметр труб у системі опалення кавоварки зменшиться, це призведе до витрати більшого часу на нагрівання води.
 • Рівень віддачі тепла зменшиться багато разів, це може вплинути на роботу кави машини в цілому.
 • З’являється величезний викид шкідливих бактерій і компонентів в атмосферу. Такий фактор може вплинути на стан вашого здоров’я та здоров’я рослин у вашому будинку.
 • Постійні витрати на ремонт. Якщо вчасно не розправитися з накипом, ви будете змушені постійно вкладати гроші в її ремонт.
 • Час служби приладу зменшиться дуже сильно. Як не дивно, якщо не позбутися накипу, то ваша кавоварка буде експлуатуватися в рази менше.
 • Зменшення корисності вашої кавоварки. Поступово робота приладу ставатиме все гірше і гірше, що природно може вплинути на експлуатацію кавоварки.
 • Зниження якості гарячої води. Якщо у вашій кавомашині є накип, то вода в ній постійно забруднюватиметься і прийматиме характерний, каламутний колір. Таку воду рекомендується не пити.

Як часто слід очищати каву машину від накипу?

Взагалі, багато кавоварок мають функцію автоматичного очищення від накипу, в такому випадку просто потрібно натиснути на пару кнопочок, і все само очиститься. Все, що потрібно зробити вам – це додати спеціальний препарат (про них теж буде детально говорити в цій статті).
Але для того, щоб зрозуміти, що настав час чистити кавоварку від накипу, потрібно дотримуватися деяких фактів і правил.

Таких основних правил виділяють всього два.

Періодичність чищення кавомашини від накипу залежить від:

 • Рівень різних солей та домішок у воді (їх кількість, до речі, залежить безпосередньо від місць, де ви проживаєте). Якщо говорити іншими словами, то коли вода вже досить жорстка, то настав час чищення кавомашини.
 • Кількість чашок кави, які приготувала кавоварка.

Майже в кожній сучасній кавомашині є відповідний індикатор, який повідомляє людині про те, що необхідне чищення приладу від накипу.
Тут все просто: коли кавоварка, а точніше її індикатор дасть вам знати, просто проведіть процедуру чищення. Якщо ж ваша кавоварка такою функцією не має, то проводити чистку необхідно хоча б один раз на два місяці або один раз у 250 приготовлених чашок кави.

Народні засоби для позбавлення від накипу

Лимонна кислота – це ідеальний спосіб позбутися накипу в кавомашині. Найбільш поширений метод виглядає так:
Взяти пакет лимонної кислоти (як правило, всі вони вагою в 25 грам), залити чотирма склянками гарячої води (саме гарячою, а не окропом).
Після чого необхідно додати трохи холодної води і залити суміш у саму каву машину.
Включити прилад і чекати, поки більшість нашої суміші не вийде.

Потрібно залишити всередині кавоварки лише невелику кількість розчину на час.
Заново включити кавоварку для того, щоб вона повністю позбулася розчину.
Після всіх перерахованих вище процедур, необхідно промити нутрощі кавоварки звичайною водою.
Щоб повністю позбавитися присмаку лимонної кислоти, необхідно кілька разів поспіль прогнати по кавомашині чисту воду.

 • Також, почистити вашу кавомашину можна за допомогою солі та соди. Просто насипте обидва інгредієнти в окріп (сіль – одна чайна ложка, сода – одна чайна ложка). Залити отриманий розчин у кавоварку і почати процес приготування кави. Після цієї процедури, проженіть чисту воду через ваш пристрій, щоб уникнути неприємних присмаків.
 • Абсолютно кожна кислота зможе очистити вашу кавоварку від накипу. Дуже добре підійде розчин оцту дев’ятивідсоткового та води, у пропорції 1 до 2: одна порція оцту та дві порції води.
 • Газовані напої, типу кока чи спрайту дуже ефективні в боротьбі з накипом. Для початку відкрийте той чи інший напій і дайте йому постояти, це потрібно для того, щоб гази трохи вийшли. Після цього необхідно залити рідину в каву машину, і включити кип’ятіння води. Потім налийте чисту воду і прокип’ятіть.
 • Томатний або огірковий розсіл ідеально позбавляє кавоварку від накипу. Техніка очищення приблизно така сама, як і з газуванням: залити в кавоварку, нагріти, потім промити чистою водою.
 • Шкірка яблука чи картоплі. Цей метод характерний більше для профілактичних заходів. Його можна застосовувати, коли накип ще не дуже великий. Візьміть шкірку, покладіть у кавоварку, залийте водою і поставте нагріватися. Після цього залиште розчин у приладі приблизно на півтори години. Потім просто промийте чистою водою.

Спеціальні професійні засоби

Взагалі, поділяють три основних типи засобів для позбавлення накипу, це:

 • Рідкі препарати.
 • Препарати як таблеток.
 • Народні засоби (які вже оглядалися у статті).

Отже, рідкі засоби для видалення накипу в кавомашині.
Такі препарати можна придбати у звичайному господарському магазині. Такі рідини для видалення від накипу виробляють багато великих компаній. Але якщо бути точнішими, то виготовляють їх певні підприємства, погодившись із великими брендами. За основу рідких препаратів від накипу беруть різні хімічні речовини, як правило, це кислота.

Даний засіб продається, як правило, у пляшечці обсягом 100 мілілітрів за різну ціну – від 200 грн. і вище . Рідини, бренд яких маловідомий, теж мають дуже хороший ефект, але за низькою ціною. Так, італійський очищувач від накипу Delonghi EcoDecal коштуватиме 500 грн. за 500 мілілітрів.

На додаток, для позбавлення від рідини в каві машині можна використовувати антинакипіни для побутової техніки, які коштують ще дешевше. У середньому це 180 грн. за 250 мілілітрів. Щоб очистити каву машину від накипу, просто залийте в неї цю рідину (як правило, достатньо 80 мілілітрів).

Спеціальні таблетки для очищення кавомашини від накипу.

До складу таблеток входять аналогічні компоненти рідини. Основою є кислота. Перед застосуванням таблетку потрібно просто розчинити у воді (пропорції вказані на упаковках). Одна таблетка розрахована однією процедуру очищення.

Таблетки , які не мають бренду, коштують не дорого. Наприклад, засіб Nalmat P-044 коштує 21 грн. за одну штуку.
Багато людей вважають, що препарати, що мають бренд, не потрібні для очищення кавоварки від накипу. Але вибір залишається за кожним свій, варто лише зауважити, що кожен препарат має схожі ефекти з іншим.

Взагалі, чим дорожча кава машина, тим розумніше використовуватиме більш дорогі препарати для її очищення від накипу.
Вважають, що такий спосіб набагато кращий, ніж інші, тому що накип піде як і зі стін, так і з дна кави машини.

У такому разі поганим ефектом вважається, коли залишається дуже маленький шар накипу. Але, як правило, накип проходить остаточно. А щоб надалі запобігти появі накипу, протирайте стінки приладу губкою для миття посуду, шорсткою стороною.

Інструкція з видалення від накипу

Отже, далі буде наведено інструкцію з видалення від накипу для більшості кави машин:

 • Увімкніть кавоварку.
 • Витягніть капсулу.
 • Прочистіть піддон, причому чистити потрібно якісно.
 • Капучинатор, насадку та перехідник необхідно відвернути.
 • Сопло необхідно зняти і дуже ретельно прочистити.
 • Зробіть розчин, для цього візьміть 100 мілілітрів антинакіпіну та 500 мілілітрів води.
 • Поставте кухоль під те місце, де виходить кава + сопло.
 • У зв’язку з тим, що може статися викид пари, покладіть рушник або серветку на кухоль.
 • Під час очищення від накипу не користуватись парою та не повертати важіль.
 • Залити розчин у каву машину.
 • Включити приготування кави (щоб розчин прогнався по всіх можливих місцях у приладі).
 • Залишити розчин на 10 хвилин у каві машині.
 • Вилити розчин.
 • Налити чисту воду (приблизно 600 мл).
 • Включити приготування кави (дана процедура потрібна для того, щоб змити залишки накипу та розчину).
 • Зібрати капучинатор.
 • Насадку встановити назад.

Висновок

Отже, прочитавши цю статтю, можна підкреслити багато корисної інформації для себе, наприклад те, що кавоварка вимагає за собою частий догляд. Щоб уникнути появи накипу, який знищить ваш прилад, необхідно проходити низку процедур із застосуванням різних хімічних препаратів чи народних засобів.

Такі препарати ви без будь-яких проблем можете купити у себе в місті, або в інтернет магазині, причому ви точно знайдете потрібний саме для вашого випадку препарат. Якщо ж ви не хочете кудись йти і витрачати гроші, ти легко можете зробити народні засоби для боротьби з накипом у кавомашині, зробити такий засіб можна за лічені хвилини.

5 1 голос
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі