Як очистити пральну машину автомат від накипу лимонною кислотою?

Всі люди намагаються полегшити свій побут, набуваючи при цьому найбільш підходящих приладів. Автоматична пральна машина є практично у кожній родині. А у великій родині з безліччю дітлахів без неї не обійтися.

Купуючи таку помічницю по господарству, не кожна господиня думає про те, як правильно чистити пральну машину автомат від накипу і коли це потрібно робити.

Причини появи накипу в пральній машині

Накип утворюється на тені і завдає значної шкоди механізму нагрівання води.

Утворення накипу відбувається через неякісну воду. Якщо вода дуже жорстка, в ній присутня велика кількість солей і домішок, які при нагріванні осідають на електронагрівачі, утворюючи жорстку кірку.

Якщо порошок, що застосовується, містить хімічні домішки, це також сприяє утворенню накипу. Нагрівач, покриваючись накипом, набагато довше гріє воду і споживає більше енергії.

Коли потрібно очищення машини?

Дізнатися, що необхідно очистити тен пральної машини можна самостійно.

Елемент нагрівання розташовується під самим барабаном або трохи осторонь нього. Розглянути тен можна, використовуючи ліхтар, його направляють на барабан і намагаються розглянути елемент нагрівання води.

Щоб світло падало рівномірно, можна трохи похитати барабан машинки. Якщо на електронагрівачі є накип, значить потрібно проводити очищення.

Також можна дізнатися про необхідність чищення агрегату за такими ознаками:

 1. Якщо після прання, речі неприємно пахнуть, значить необхідно чистити пральну машинку.Коли агрегат почав дуже голосно прати або рухатися, це означає, що терміново необхідно проводити очищення. Якщо цього не зробити найближчим часом, то, можливо, що агрегат вийде з ладу.
 2. Якщо після прання білих речей у них з’являється сірий або жовтий відтінок, значить час очищати тен.
 3. Машинка стала дуже погано відпрати речі, незалежно від того, скільки засобу для прання було насипано у відсік.

Можна перевірити машинку на предмет поломки, якщо вона не гріє воду, отже, вона вийшла з ладу. Щоб дізнатися, чи нагріває вона воду чи ні, необхідно прикласти руку до скла під час прання. Є можливість, що електронагрівальний прилад можна ще почистити.

Властивості та ефективність лимонної кислоти від накипу

Свойства и эффективность лимонной кислоты от накипи

Лимонну кислоту широко застосовують для видалення накипу не тільки в пральній машині, але і в інших нагрівальних
прилади. Утворений накип під впливом лимонної кислоти підлягає розкладу.

Навіть якщо концентрація лимонки буде слабкою, все одно відбуватиметься реакція та руйнування солей.

Лимонна кислота, найбільш доступний метод очищення пральної машинки, якщо дотримуватися рекомендацій щодо застосування, то вона не завдасть ніякої шкоди здоров’ю організму. Порівняно зі спеціальними препаратами від накипу, кислота повністю змивається з одягу та вартість його в десятки разів менша, ніж у спеціальних засобів.

Правила проведення чищення

Не потрібно зневажливо ставитися до накипу, що з’явився на тені, якщо її не видно, це не означає, що її немає.

Кожна господиня має знати, як правильно чистити пральну машину автомат лимонною кислотою. Правильне очищення та регулярні профілактичні заходи допоможуть запобігти поломці та заощадити кошти на заміну тену та послуги майстерень.

Очищення машинки за допомогою лимонної кислоти здійснюється таким чином:

Как очистить стиральную машину автомат лимонной кислотой от накипи

 1. Для очищення машини зі стандартним завантаженням потрібно близько 100 грн. кристалоподібної лимонної кислоти. Щоб очистити тен, не варто застосовувати сік від лимона, в ньому набагато менше кислоти, і вона не зможе розщепити наявний накип.
 2. Лимонку необхідно насипати у відсік призначений для порошку та включити машинку на найбільш тривалий режим прання, обов’язково з віджиманням та полосканням. Виставити температуру, призначену для тривалого режиму, якщо машинка не очищалася довгий час, то 900 для профілактики підійде 600 і включити апарат.
 3. Як тільки прання буде закінчено, має бути проведене ретельне чищення барабана пральної машини, і гумки від частинок накипу. Також бажано протерти манжету ганчіркою для повного видалення накипу.
 4. Під час прання можуть бути чутні різноманітні звуки, потріскування, клацання, це означає, що накип розщеплюється та потрапляє у злив. Після тривалого прання, можна додатково включити на швидкий режим, якщо
  При цьому у відсік для порошку нічого додавати не потрібно.

Для отримання найбільшого ефекту від застосування лимонної кислоти можна додати в барабан агрегату близько 200 гр. хлорки.

Поки йтиме прання потрібно ретельно провітрювати приміщення, стоятиме сильний запах хлорки. Хлорка при взаємодії із солями перетвориться на пару, яка досить шкідлива для людського організму.

Хлор дуже ефективно очищає машинку, після його застосування машинка буде як нова, а випрані речі не будуть покриті невеликими шматками бруду.

Рекомендується чистку за допомогою хлорки і лимонки раз на місяць для підтримки агрегату в нормальному стані.

Запобіжні заходи

Під час очищення в агрегаті не повинно бути речей. Для видалення накипу не потрібно сипати лимонну кислоту більше рекомендованого обсягу, це може призвести до псування манжету, він стане твердим і втратить еластичність.

Після чищення потрібно обов’язково очистити зливальний фільтр від накипу, що відпав, і промити відсік для порошку від кислоти, що залишилася.

Інші способи позбавлення від накипу

Крім лимонної кислоти, є й інші методи очищення машинки від накипу.

 • Можна спробувати почистити агрегат спеціальним засобом під назвою Антинакіпін.

Препарат містить кислоти, що розчиняють скоринку накипу. Антинакіпін потрібно насипати в агрегат і включити машинку, головне, щоб у ній не було білизни.

Ефективність від застосування досить висока, після нагрівання починає відбуватися реакція, і накип розщеплюється.
Перед застосуванням слід ознайомитися з інструкцією із застосування.

Якщо при очищенні перебрати цей засіб, то всі гумові елементи агрегату можуть стати непридатним, машина почне протікати.

Препарат не дорого коштує, дає хороший результат і застосовувати його не складно.

 • Можна очистити пральну машину від накипу оцтом, це ще один ефективний і недорогий спосіб. Багато фахівців вважають, що цей метод дає найкращий результат.

Для чищення знадобиться залити в пральну машину дві склянки оцтової кислоти. Потрібно включити агрегат на тривале прання в гарячій воді. У машинці не повинно бути білизни.

Приблизно через п’ять хвилин прання необхідно зупинити машинку на 60 хвилин. Це потрібно, щоб засіб проник
у всі забруднені та забруднені місця в машинці.

Після закінчення години очікування, можна знову запускати прання і чекати на його закінчення. Щоб промити машинку від накипу, що залишилася, доведеться ще раз поставити на прання, але вже на найшвидший режим.

Очищение машинки при помощи лимонной кислоты

Після закінчення процесу необхідно змочити ганчірку або серветку слабким розчином оцтової кислоти і ретельно протерти манжети і скло агрегату.Після чищення рекомендується зняти фільтр і почистити його від накипу, що залишився.

 • Чудово допомагає сода для очищення пральної машини не тільки від накипу, а й цвілі.

Харчову соду засипають у відсік для прального порошку та запускають найтриваліший режим за високої температури. Соду змішують з водою в рівному співвідношенні і протирають з внутрішнього боку отриманим складом весь барабан і гумовий ущільнювач у пральній машині на дверцятах.

У разі сильного забруднення чудово допоможе суміш зі столового оцту та харчової соди.

 • Багато людей застосовують для очищення від накипу напій кока-колу. Він видаляє накип та іржу, його застосовують не тільки для очищення пральної машинки, але й для радіаторів, труб, змішувачів.

Для пральної машинки потрібно близько 5 л напою. Кока-колу необхідно налити в барабан і включити на режим «попереднє прання». Якщо планується знімати тен, його також можна почистити за допомогою цього газування.

 • Якщо з машинки постійно відчувається неприємний запах, то очистити пральну машину від запаху та бруду можна додавши в барабан трохи засобу для відбілювання та включити на режим прання за високої температури, але тільки без білизни.

Фільтр також підлягає обов’язковому очищенню, для цього потрібно відкрити фільтр, вийняти звідти всі забруднення і провітрити. Чищення фільтра повинна проводитися не рідше 1 разу на 90 днів.

Після прання з відбілюючим засобом потрібно взяти ганчірочку або серветку і ретельно протерти весь барабан і манжету, застосувавши рідину для миття посуду.

 • Також можна взяти приблизно 50-60 г мідного купоросу і залити 100 гр. тепленької водички.

Суміш необхідно ретельно перемішати та залити в барабан. Машинку запускають на швидкий режим, але за високої температури.

 • Існує спосіб механічного чищення, який можна використовувати, знаючи, як влаштована машинка. В цьому випадку потрібно розібрати пральну машину і вийняти звідти тен і зібрати агрегат.

Розбирати пральну машинку потрібно лише в тому випадку, якщо є певні навички у цій справі. Перед початком розбирання агрегату його необхідно від’єднати від розетки та зняти шланги, щоб вони не зазнали пошкодження.

Далі відкручується тен і гранично акуратно зчищається накип. Якщо щось зробити не правильно, то не виключено, що пошкодиться машинка, тен чи шланги. Саме тому не потрібно розбирати машинку, якщо немає певних навичок.

Рекомендації щодо експлуатації машини – як уникнути появи накипу?

Для запобігання появі накипу в пральній машині, необхідно від накипу можна постаратися пом’якшити жорсткість води, застосувавши спеціальні магнітні фільтри. Їх встановлюють на водопроводі або системі затоки води в пральну машинку.

Даний пристрій ефективно очищає воду від домішок і солей, через які утворюється накип. Мінусом
даного приладу є його висока ціна, але він буде досить тривалий період часу.

Очищение машинки при помощи лимонной кислоты

Також широко застосовують різноманітні хімічні засоби, які захищають агрегат від утворення накипу. Можна використовувати спеціальні пральні порошки для пом’якшення води та запобігання появі нальоту на тені машинки.

Крім додавання спеціальних засобів під час прання потрібно правильно експлуатувати пральну машину.

Для збереження нормального стану агрегату необхідно керуватися рекомендаціями:

 1. У більшості випадків утворення накипу відбувається при сильному нагріванні води, саме тому бажано прати при 60 градусній температурі. Режими прання за високих температур, бажано використовувати тільки у разі крайньої необхідності.
 2. Якщо планується тривалий від’їзд, і агрегат не буде використовуватися, його необхідно ретельно протерти сухою ганчіркою або серветкою. Після тривалої перерви перед використанням машинки потрібно попередньо зробити одну з типів очищення.
 3. При застосуванні під час прання білизни спеціальних кондиціонерів або порошків, які сильно піняться, потрібно обов’язково ставити речі на додаткове полоскання.Такі препарати для прання погано прополіскуються та осідають на частинах агрегату, через це утворюється накип.
 4. Якщо для очищення застосовується лимонна кислота, то це необхідно регулярно, хоча б раз на 60 днів.

Позбутися накипу дуже просто, головне правильно застосовувати обраний метод. У всякому разі, щоб не виникало проблем, краще підтримувати машинку в нормальному стані та дотримуватись профілактичних заходів.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі