Як почистити клавіатуру комп’ютера, ноутбука в домашніх умовах

Всі власники ноутбуків і комп’ютерів рано чи пізно наважуються почистити клавіатуру, адже на неї постійно осідає пил, потрапляє бруд і трапляється, що кнопки просто ненароком заливають чимось.

Як почистити клавіатуру комп'ютера, ноутбука в домашніх умовах?

У більшості власників розумної техніки постає питання, як швидко почистити клавіатуру, щоб не нашкодити техніці та збільшити термін її служби.

Методи та засоби чищення клавіатури в домашніх умовах

Для очищення клавіатури краще використовувати призначені для цього засоби. Вони є у продажу у спеціалізованих комп’ютерних магазинах. Можна придбати набір для чищення до його складу входить спеціалізована рідина, щіточка та серветка.

У магазині можна придбати спеціальні серветки, рідину для клавіатури та маленькі щіточки.
Серветку застосовують, щоб почистити кнопки на клавіатурі від різноманітного поверхневого бруду, щіточкою можна прибрати пил та бруд між кнопочками. Використовуючи ці предмети, можна досить швидко очистити кнопочки, не розбираючи клавіатуру.

Крім спеціальних препаратів, широко застосовуються інші засоби, але їх використання має проводитися з великою акуратністю.

Можна взяти ізопропіловий спирт, розведений у невеликій кількості води та протерти клавіші, даний метод дозволить легко позбутися сильних забруднень.

Протираючи клавіатуру, потрібно ретельно стежити, щоб розведений спирт не потрапив на контакти кнопок. Не можна застосовувати для цього звичайний спирт, їм можна стерти всю фарбу з кнопок.

Замість спеціальної щітки для очищення клавіатури можна застосувати звичайний пензель з м’якими та довгими ворсинками. Серветку можна замінити ганчіркою на основі нетканого полотна. Кнопочки потрібно якнайчастіше протирати мильним розчином, а потім витерти насухо, щоб не залишилося вологи.

До чого може призвести забруднення клавіатури?

Очищення клавіатури від бруду допомагає покращити її зовнішній вигляд і запобігти появі можливих несправностей, таких як:

 • залипання чи заїдання кнопок на клавіатурі;
 • ноутбук може зламатися через забруднення кнопок;
 • із-за пилу та бруду існує ймовірність збоїв у роботі агрегату.

Клавіатуру необхідно своєчасно очищати від бруду, в іншому випадку може статися її поломка.

У звичайному комп’ютері можна без проблем замінити на нову. У ноутбуці це не так просто, і якщо вона зламається, то із її заміною можуть виникнути деякі проблеми та вартість робіт буде відповідною. Саме з цих причин необхідне регулярне чищення клавіатури від пилу.

Поверхневе чищення клавіатури комп’ютера

Будь-яку чистку необхідно робити дуже акуратно, щоб не вивести з ладу клавіатуру. Якщо регулярно очищати клавіші поверхово, то в деяких випадках можна обійтися без глибокого очищення.

Поверхневе очищення потрібно проводити не рідше разу на місяць, щоб прибрати пил, що з’явився, і всілякі забруднення. Комп’ютерну клавіатуру потрібно перевернути і ретельно потрясти, деяке сміття випаде з клавіш. За допомогою щітки необхідно пройтися між кнопок, і прибрати звідти сміття, що застрягло.

Як почистити клавіатуру комп'ютера, ноутбука в домашніх умовах?

Щоб вичистити бруд із важкодоступних місць, можна застосувати спеціальний маленький пилосос для клавіатури або балон з повітрям (стиснутим), який можна придбати в комп’ютерних магазинах.

Для очищення кнопок від бруду і жиру, що прилип, можна протерти їх серветками або ганчіркою. Потрібно стежити, щоб рідина не потрапила усередину кнопок.

Для очищення клавіатури ноутбука, перш за все його необхідно відключити від електроживлення та за допомогою балона стисненого повітря очистити кнопки. Після цього поверхню клавіш потрібно протерти спеціальною серветкою та протерти насухо ганчірочкою.
Якщо немає серветок, можна змочити ганчірку мильною рідиною та ретельно очистити поверхню кнопочок.

Якщо є необхідність, можна прибрати клавіші, використовуючи маленьку викрутку. Кнопки ретельно протираються та встановлюються на місце, у цьому випадку необхідно знати їхнє розташування.

Глибоке чищення клавіатури при сильному забрудненні

Поверхневе чищення бажано проводити не рідше одного разу на місяць, а глибоку раз на три місяці. Коли здійснено поверхневе чищення клавіатури від пилу, а кнопки все одно погано натискаються або залипають, доведеться мити клавіатуру, попередньо розібравши її.

Для глибокого очищення потрібно зняти клавіатуру, але робити це потрібно з особливою акуратністю, інакше можна пошкодити якісь деталі і вона може вийти з ладу.

Після того, як буде розібрана клавіатура, клавіші можна помити в тепленькому мильному розчині, контакти та основу клавіатури потрібно просто почистити за допомогою щіточки з м’яким ворсом. Якщо забруднення сильне, можна протерти контакти серветкою трохи змоченою в мильній воді або розчині для очищення клавіатури. Далі всі контакти потрібно витерти насухо, щоб не залишилося вологи.

Як почистити клавіатуру комп'ютера, ноутбука в домашніх умовах?

Після того, як процедура з очищення виконана, необхідно залишити основу та кнопочки до повного висихання.

Після повного просихання клавіатуру можна зібрати.

Якщо після проведення глибокого чищення деякі клавіші погано працюють або взагалі не реагують, то повторне очищення безглуздо, це означає, що є якась несправність і клавіатуру потрібно замінити або віддати ноутбук у ремонт.

Чищення клавіатури після розлитої рідини

Чищення залитої клавіатури досить часто явище, особливо у людей, які воліють приймати їжу перед монітором.

Якщо вчасно не усунути цю проблему, агрегат може вийти з ладу. За статистикою, кожен третій комп’ютер, який зламався і вступив до майстерні, був залитий якоюсь рідиною.

У випадку, якщо на клавіатуру була пролита рідина, необхідно якнайшвидше вжити таких дій:

 1. Першим тілом потрібно від’єднати техніку від електроживлення, інакше може статися замикання.
 2. Далі потрібно перевернути клавіатуру або ноутбук і трохи почекати, поки вся рідина випливе звідти.
 3. Вологу, що залишилася, потрібно видалити за допомогою вати і просушити феном, встановивши на режим подачі холодного повітря на найвищій потужності.

Якщо пролитої рідини було досить багато, необхідно приступити до розбору клавіатури чи відкріплення кнопок. Коли будуть зняті клавіші, поверхню клавіатури протирають спиртом (ізопропіловим), потім за допомогою ганчірочки або губки її потрібно витерти насухо.

У деяких випадках доведеться міняти мембрани (захисні). Якщо розлита рідина залишила після себе липкі розлучення або плями, то ці місця необхідно почистити за допомогою спеціального засобу для чищення.

Після проведення всіх процедур очищення клавіатури від пролитих напоїв, її необхідно ретельно просушити, приєднати до мережі та перевірити на працездатність.

Розбирання та складання клавіатури

Багато користувачів ПК не знають, як розібрати та почистити клавіатуру, до цього питання потрібно підходити з усією серйозністю, щоб унеможливити проблеми, які виникають через втрату кнопки або її механізму:

 1. Перш ніж розпочати розбір клавіатури, її потрібно від’єднати від ПК і зробити фотографію розташування клавіш. Це роблять для того, щоб після очищення її можна було зібрати з правильною установкою кожної кнопочки. Розбір бажано проводити на твердій поверхні.
 2. Клавіатуру потрібно перевернути і, починаючи з центру, відкрутити всі болти, використовуючи викрутку (хрестову). Усі запчастини потрібно покласти в одне місце, щоб вони не загубилися. Після цього можна відокремити частини корпусу одна від одної.
 3. Якщо планується від’єднувати клавіші, цей роблять за допомогою тоненької викрутки, підчіплюючи їх з однієї зі сторін і від’єднуючи від верхньої частини клавіатури. Клавіша починає трохи підніматися та вискакує з фіксатора. Кнопки більшого розміру витягне трохи складніше, т.к. у них є додатковий фіксатор із металу.
 4. На нижній частині клавіатури є тоненька плівка, на ній розташовуються контакти, чіпати її категорично заборонено.
 5. Після того, як клавіатура очищена, її потрібно зібрати, для цього обидві частини необхідно з’єднати і трохи натиснути, щоб відбулося клацання. Далі потрібно поставити кожну клавішу на місце, керуючись заздалегідь зробленою фотографією. Після збирання кнопок потрібно закрутити болтики на нижній частині клавіатури.

Закручувати потрібно починати з країв, щоб клавіатура не змістилася.

З ноутбуком не так просто, як зі звичайним ПК, де можна з легкістю при необхідності придбати нову клавіатуру.

 1. Насамперед ноутбук потрібно від’єднати від електроживлення та вийняти з нього батарею. Кожна клавіша має індивідуальне кріплення, яке бажано відкладати убік разом із самою кнопкою.
 2. Розбір бажано починати з літер, кнопку підчіпають викруткою, під нею знаходиться кріплення, яке потрібно дуже акуратно натиснути, починаючи з верхньої частини, щоб не пошкодити його. Бічні частини кріплень дуже тендітні і від’єднувати їх потрібно з особливою обережністю, щоб не зламати клямки.
 3. Після того, як кнопки з літерами від’єднані, можна розпочати відкріплення інших клавіш. На деяких з них будуть кріплення білого кольору.
 4. Після від’єднання всіх клавіш необхідно зняти трафарет, на якому розташовані спеціальні трикутники, що відповідають кнопкам. Під основою з гуми розташована тоненька плівка, поводитися з якою необхідно вкрай акуратно, вона з легкістю може порватися.
 5. Збір клавіатури ноутбука відбувається так само, як і проводився аналіз.

Особливості чищення клавіатури ноутбука

Якщо власник ноутбука не має навичок по розбору та збору клавіатури, то краще віддати
влаштування майстру. Якщо агрегат знаходиться на гарантійному обслуговуванні, розбирати його категорично заборонено.

Як почистити клавіатуру комп'ютера, ноутбука в домашніх умовах?

Якщо така чистка не принесла результатів, потрібно віддати ноутбук майстру або зробити все самостійно, попередньо зробивши фотографію розташування клавіш і запам’ятавши послідовність аналізу.

Якщо немає навичок у розбиранні, то краще зробити поверхневу очистку. Також можна зняти деякі сильно забруднені клавіші та очистити їх.

Кожна модель ноутбука має своє індивідуальне розташування і при розборі це потрібно враховувати.

Сучасні засоби та пристрої для чищення клавіатури

Для очищення клавіш можна придбати спеціальні засоби у комп'ютерних магазинах.

Для очищення клавіш можна придбати спеціальні засоби у комп’ютерних магазинах.

У продажу є спеціальні рідини та серветки для очищення клавіатури від бруду. Також широко
використовуються силіконові ганчірочки (лізуни), які завдяки своїм липким властивостям збирають весь пил і бруд.

Застосовувати його кілька разів, доки властивості липкості повністю не зникнуть. Можна використовувати маленький пилосос для клавіатури, який висмоктує всі забруднення з кнопок. Крім чищення клавіатури, необхідне чищення кулера. Як почистити кулер ноутбука не розбираючи його, можна дізнатися тут

Запобіжні заходи

При очищенні клавіатури її потрібно від’єднати від ПК або відключити ноутбук від мережі, щоб уникнути короткого замикання. Після очищення потрібно обов’язково почекати доки не висохнуть всі кнопочки та інші механізми, що зазнали чищення.

При розборі ноутбука потрібно дуже акуратно поводитися з плівкою та кріпленням кнопок, інакше плівку можна порвати, а кріплення зламати.

Для продовження життєвого циклу ноутбука чи ПК рекомендується регулярно очищати клавіатуру від пилу та бруду. Поверхневе чищення проводиться швидко і не займає багато часу.

Якщо після швидкого очищення клавіші продовжують залипати, потрібно провести глибоке чищення. У разі сумнівів у можливостях зі збирання та розбору ноутбука, рекомендується віддати його в майстерню, щоб виключити пошкодження будь-яких частин.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі