Як швидко почистити, відмити від жиру всередині мікрохвильову піч у домашніх умовах, чим вимити?

Ця стаття описує методи чищення мікрохвильової печі. Розповідає, які існують правила під час її миття. А також що робити, щоб запобігти подальшому забрудненню мікрохвильової печі.

Види внутрішніх покриттів мікрохвильової печі, особливості догляду

Зовні досить легко помити мікрохвильову піч. Знадобиться губка, ганчірка та миючий засіб. Однак усередині не все так просто. В основному все залежить від покриття мікрохвильової печі.

Існує кілька видів:

 1. Нержавіюча сталь. Такому виду покриття не страшна навіть дуже висока температура. Але є складності при чищенні та миття цього покриття. Жир там накопичується за дуже короткий час і дуже важко очистити. Кращий спосіб очищення в цьому випадку спеціальні засоби або пар. Пропонуємо до вашої уваги статтю про те, як відмити плиту від нагару та жиру в домашніх умовах.
 2. Емальоване покриття. Непоганий вид покриття. Зазвичай, мікрохвильові печі з таким видом покриття мають не високу ціну. Вони мають гладкі стіни, що у свою чергу полегшує процес миття. Мінус у тому, що легко нанести на покриття подряпини. А так само згодом піч втрачає свою твердість і колір. Мити таку мікрохвильову піч нескладно. Головне робити це акуратно, щоб не зашкодити емаль. Після миття необхідно насухо витерти внутрішнє покриття.
 3. Керамічне покриття. Цей вид покриття дуже гарний. Він досить міцний і гладкий. Завдяки цьому його легко почистити і помити. Але воно також і тендітне, у зв’язку з цим краще не чинити на нього сильний механічний вплив.

Вивчивши цей список, можна підібрати оптимальний варіант для кожної людини.

Правила чищення мікрохвильової печі

Перед тим, як приступити до очищення мікрохвильової печі, необхідно обов’язково відключити її від живлення. Не слід використовувати залізні мочалки йоржики тощо. Вони можуть зашкодити стінки печі.

Щоб видалити бруд у важкодоступних місцях, можна взяти пилосос. Має маленьку і вузьку насадку. Однак якщо боїтеся ризикувати, краще віднести її до майстра.

Щоб мікрохвильова піч служила довше, слід знати правила її чищення:

 1. Необхідно знати який вид покриття біля мікрохвильової печі. Тому що, у кожного покриття є свої особливості при чищенні та миття.
 2. Підготувати пекти. Вимкнути від харчування, поставити у зручне місце;
 3. Нанести підходяще покриттю засіб і залишити на кілька хвилин;
 4. Змити все водою;
 5. Витерти насухо.

Ось такі правила для чищення мікрохвильової печі. Необхідно запам’ятати та приступати до миття.

Чищення мікрохвильової печі народними засобами

Все частіше і частіше люди за допомогою звертаються до народних засобів для боротьби, з якоюсь недугою. Чищення мікрохвильової печі не виняток. Народних рецептів дуже багато. Нижче наведено список найбільш популярних засобів. Чистці повинна піддаватися вся побутова техніка, у тому числі й кавоварка, якщо така присутня в будинку. Про таблетки для очищення кавоварки, можна дізнатися тут.

Лимонна кислота

Для чищення мікрохвильової печі можна використовувати лимонну кислоту.

Для цього знадобиться:

 1. глибока чашка;
 2. лимонна кислота;
 3. вода.

Порядок дій:

 1. Наповнити чашку водою на 2/3;
 2. Додати туди лимонну кислоту;
 3. Поставити чашку в мікрохвильову піч;
 4. Налаштувати найбільшу потужність;
 5. Включити на 10-15 хвилин;
 6. Коли піч вимкнутись, необхідно ще почекати хвилин 10;
 7. Протерти ганчіркою стінки мікрохвильової печі.

Після всього виконаного жир і бруд зникнуть легко.

Харчова сода

Харчова сода не гірше підходить у боротьбі з жиром та брудом мікрохвильової печі. Для цього знадобиться:

 • глибока миска;
 • сода;
 • вода.

Порядок дій:

 1. додати до миски з водою соду;
 2. поставити у піч на 15 хвилин;
 3. зачекати ще 20 хвилин;
 4. протерти ганчіркою.

Метод майже аналогічний попередньому.

Оцет

Оцет очисти навіть найстаріший бруд.

Потрібно взяти:

 • глибокий посуд;
 • три столові ложки оцту;
 • вода.

Порядок дій:

 1. Додати у чашку з водою три столові ложки оцту;
 2. Відправити в мікрохвильову піч на найпотужнішу температуру на 10 – 15 хвилин;
 3. Зачекати 10 хвилин;
 4. Протерти ганчіркою.

Готово. Результат порадує будь-кого.

Усі ці способи однакові. Їхня відмінність тільки в основному компоненті. Кожен може вибрати будь-який спосіб.

Інші способи

Існують інші способи очищення.

Наприклад:

 1. Очищення за допомогою пари. Необхідно тарілку з водою поставити в мікрохвильову піч і включити на хвилин 10. Потім трохи почекати. Стінки печі розпаряться, і набагато легше протирати за допомогою звичайної ганчірки;
 2. Очищення за допомогою Фейрі. Потрібно взяти губку. Нанести на неї Фейрі і добре спінити. Потім поставити в мікрохвильову піч на 30 секунд, на мінімальну потужність, щоб губка не зіпсувалася. Потім використовуючи цю ж губку помити стінки мікрохвильової печі.
 3. Очищення за допомогою господарського мила. Господарське мило є паличкою – виручалочкою радянського часу. Крім очищення, він ще й дезінфікує поверхню. Очищення проводитися таким чином: мило потрібно намочити, спінити його дуже добре у воді, щоб маса води стала досить щільною. Потім цією сумішшю намазати внутрішні стінки мікрохвильової печі і залишити на 30 – 40 хвилин. За цей час суміш розчинить бруд. Коли це станеться, достатньо буде просто протерти поверхню сухою ганчіркою.
 4. Очищення за допомогою цитрусових. Необхідно взяти будь-який цитрусовий фрукт і зробити з ним те саме, що і з лимоном.

Можна вибрати будь-який метод, який підходить для себе.

Головне все робити правильно.

Спеціальні хімічні засоби

До спеціальних хімічних засобів належить звичайна побутова хімія. На даний час існує безліч різноманітних миючих засобів. Випускаються вони переважно у вигляді спреїв, гелів.
Використовувати їх дуже просто. Зазвичай їх потрібно нанести на забруднене місце, залишити на кілька хвилин. Потім змити звичайною губкою. Однак є мінус у хімічних засобів. Вони дуже важко змиваються.
Хімічні речовини, що залишилися на стінках мікрохвильової печі, можуть потрапити в їжу. Людям, які мають алергію, а так само якщо в печі розігрівають дитячу їжу, цей спосіб явно не підходить.

Очищення застарілих забруднень, що в’їлися.

Є багато способів очищення старих забруднень.

Ось деякі з них:

 • Очищення за допомогою оцту. Якщо на стінках мікрохвильової печі є важко виведені плями, то можна скористатися оцтом. Необхідно зробити кислотний розчин. Тобто налити в склянку води до половини і додати дві столові ложки оцту. Потім розчин прибрати в мікрохвильову піч і включити на найвищу потужність п’ять хвилин. Після цього залишити склянку в печі ще на 15 хвилин. Після чого можна просто протерти ганчіркою. Бруд навіть найстаріший відійде без труднощів.
 • Очищення за допомогою апельсину. Це простий та недорогий спосіб. Використовувати необхідно не безпосередньо апельсин, яке цедру. Фрукт добре нейтралізує поганий запах і проводить очищення стінок мікрохвильової печі.

Для одного чищення вистачить цедри одного лимона. Цедру потрібно додати в глибокий посуд, наповнений водою до половини. Потім відправити в мікрохвильову піч і поставити таймер на 10 хвилин. Нагріваючись, із скоринки фрукта почнуть виділятися ефірні олії і, з’єднавшись з парою, вони розмістяться на забрудненнях і зроблять їх м’якше.

Після того як мине 10 хвилин, не потрібно відразу виймати посуд. Слід залишити її там ще на хвилин 15. Потім спокійно, використовуючи ганчірочку, витерти забруднення, що залишилися.

 • Очищення за допомогою миючих засобів. Підійде будь-який миючий засіб для мікрохвильової печі. Потрібно в миску з водою додати відповідний миючий засіб і прибрати її в мікрохвильову піч на 10 хвилин. Потім почекати ще 10 хвилин і протерти ганчіркою.

Завдяки цим способам можна з легкістю очистити навіть найстаріший засохлий бруд.

Усунення неприємного запаху в мікрохвильовій печі

Мікрохвильова піч незамінна річ на кухні будь-якої господині. Однак не всі знають, як нейтралізувати неприємний запах, що виходить із мікрохвильової печі. Існують різні причини появи цього запаху.

Наприклад, під час розігріву пролився суп, щось пригоріло чи розбризкалося. Головний мінус неприємного запаху в тому, що він залишається на інших стравах, що розігріваються. Отже, щоб усунути неприємний запах пригорілого, необхідно спочатку помити мікрохвильову піч зовні і всередині. Якщо ж ви користувалися плитою і не встежили за готуванням, як очистити каструлю, що пригоріла, можна дізнатися тут.

Потім вже вжити заходів щодо усунення запаху.

Основні неприємні запахи, що виходять із мікрохвильової печі:

 • Запах гару. Такий запах зазвичай з’являється, якщо в печі щось згоріло або підгоріло. Для позбавлення від цього запаху можна використовувати лимон та воду. Необхідно в чашку придатну для розігріву в мікрохвильовій печі, нарізати кружками половину фрукта і додати склянку води.

Поставити в піч на найвищу потужність та включити до закипання. Кипіти треба хвилин 5 – 7. Потім вийняти та повторити аналогічні дії з другою половиною лимона. Ще можна використовувати оцет, щоб усунути запах гару. Він є номером один серед засобів, що усувають запахи. Він також є чудовим дезінфікуючим засобом.

Отже, щоб нейтралізувати запах, знадобиться чиста тканина, оцет, вода. Оцет розвести з водою у співвідношенні 1 до 1 і намочити розчином ганчірку. Цією ганчіркою протерти внутрішні стінки печі. Зачекати кілька хвилин і витерти вже звичайною ганчіркою, змоченою у воді.

 • Запах після приготування. Іноді в мікрохвильовій печі виникає неприємний запах унаслідок розігріву в ній їжі, що має різкі запахи. Такі запахи дуже довго затримуються у мікрохвильовій печі.

Але все ж таки є способи боротьби з ними. Наприклад, можна використовувати каву. Він нейтралізує запах, замінюючи його власним ароматом. Дійсніше буде натуральна кава, яку щойно зварили. Однак якщо його немає, підійде і звичайний швидкорозчинний. Звареною кавою потрібно протерти стінки мікрохвильової печі і залишити години на дві. Однак не варто додавати цукор, все стане липким. Потім протерти звичайною ганчіркою.

Також можна використовувати содовий розчин. Сода може нейтралізувати багато запахів. Для цього необхідно в 50 мл води додати 2 чайні ложки соди. У готовий розчин потрібно вмочити ватяний тампон або вату і протерти всі стінки мікрохвильової печі. Змивати не треба. Потрібно почекати кілька годин, потім знову повторити процедуру.

Как быстро почистить, отмыть от жира внутри микроволновку в домашних условиях, чем вымыть?

 • Запах жиру. При розігріванні їжі необхідно обов’язково накривати кришкою. Якщо цього не робити їжа розлітатиметься по стінках, тим самим залишаючи на них жир. Якщо після цього піч не була добре вимита, жир старіє і у нього з’являється неприємний запах, який просочує всю мікрохвильову піч.

Щоб усунути цей запах підійде сіль. Вона поглинає неприємні запахи. Достатньо взяти всього сто грамів солі, насипати її в будь-який посуд і поставити в мікрохвильову піч. Вмикати її не потрібно.

Потрібно просто поставити і закрити. Після 8-10 годин викинути сіль і насолодиться результатом. Активоване вугілля також підходить для усунення запаху жиру. Він діє аналогічно до солі. Потрібно подрібнити 5-7 таблеток, покласти в посуд і залишити в мікрохвильовій печі на цілу ніч. Зранку запаху не буде.

Для усунення різноманітних запахів можна використовувати звичайну зубну пасту. Нею потрібно просто намазати стінки мікрохвильової печі та залишити хвилин на п’ять. Потім змити чистою водою.

Запобіжні заходи.

Для того щоб у мікрохвильовій печі не зберігалися старі забруднення, а також різні неприємні запахи необхідно дотримуватися наступних профілактичних заходів:

 1. Набагато краще дверцята мікрохвильової печі завжди залишати злегка прочиненою після використання печі. Робити це треба на кілька хвилин. За ці лічені хвилини запах розчиниться та не осяде на стінках приладу.
 2. При розігріванні їжі потрібно обов’язково накривати її кришкою. Це запобігатиме різним розплескуванням шматочків жиру від їжі, а також не дасть запаху вийти з-під кришки. Все це на довгий час продовжить роботу мікрохвильової печі.
 3. Один раз на 30 днів можна чистити внутрішню поверхню мікрохвильової печі зубною пастою. Робити це можна за допомогою зубної щітки. Їй зручно протирати куточки та важкодоступні місця. Після такої процедури потрібно протерти все ганчіркою, змоченою у воді.
 4. Варто перевіряти, як працює вентилятор у печі. Він впливає циркуляцію повітря. Якщо він пошкоджений, неприємні запахи будуть затримуватися в приладі. Однак, якщо він працює на рівні, то й запахів відповідно не буде.
 5. Після використання приладу потрібно обов’язково протирати його. Це має стати звичкою, тоді ніяких плям і не з’явитися.
 6. Краще двічі на місяць чистити мікрохвильову печі всередині і зовні.
 7. При миття потрібно бути гранично акуратним. Вода не повинна потрапити в отвори мікрохвильової печі, через це вона може зламатися.
 8. Обов’язково потрібно мити піч і зовні, особливо ззаду, де розташовуються грати. На них накопичується велика кількість пилу, що може призвести до поломки.
 9. Ну і не слід забувати про скляну тарілку. Її миття не менш обов’язкове. У миття тарілки допоможе звичайний миючий засіб.

Дотримуючись вищезазначених запобіжних заходів можна уникнути різних неприємних запахів, що виходять з мікрохвильової печі та різноманітних забруднень. І тоді прилад послужить дуже тривалий час. Все любить турботу та догляд. І навіть мікрохвильова піч.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі